Poddasze w Rzeszowie ocieplone pianą PUR

Nie da się ukryć, że utrzymywanie ciepła w pomieszczeniach może mieć kluczowy wpływ na koszty prowadzenia domu. Jeśli w czasie zimy dochodzi do sytuacji, że mnóstwo rozgrzanego powietrza uchodzi poza budynek, to wówczas warto zastanowić się nad tym, czy aby na pewno obiekt jest właściwie ocieplony. Stosowany do tej pory styropian niekoniecznie będzie spełniał swoje zadanie. Są też pewne ograniczenia, które nie pozwalają na zamontowanie warstwy termoizolacyjnej przy użyciu tego materiału. Dlatego popularność przy ocieplaniu poddasza w Rzeszowie zyskują izolacje natryskowe.

 

Rzeszów już wybrał ocieplanie natryskowe pianą PUR

W przypadku korzystania z ogrzewania konwekcyjnego trzeba liczyć się z tym, że ciepło krąży wewnątrz pomieszczeń. W pierwszej kolejności jednak unosi się ku górze. Jaki z tego wniosek? A no taki, że jeśli górne części budynku nie są ocieplone, to po prostu nasz system grzewczy może stać się niewydolny. Zamiast decydować się na jego wymianę, warto pomyśleć o ociepleniu poddasza pianką w Rzeszowie. Do tego w przeszłości stosowano głównie styropian. Z biegiem lat zaczęto natomiast wykorzystywać wełnę mineralną. Na chwilę obecną jest jednak dostępne inne rozwiązanie, które okazuje się o wiele skuteczniejsze. Mowa tutaj o stosowaniu izolacji natryskowych pianą poliuretanową.

 

Ocieplanie poddasza — Rzeszów

Ocieplając poddasze decydując się na piankę poliuretanową, możesz być pewien, że wybierasz materiał trwały i energooszczędny. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się pianka otwartokomórkowa. Ze względu na swoją paroprzepuszczalność stosuje się ją do ocieplania poddaszy, sufitów oraz ścian w budynkach mieszkalnych. Z tej przyczyny również w Rzeszowie ocieplanie poddasza pianką staje się coraz bardziej popularne.

Warto wiedzieć, że w przypadku złego doboru izolacji, opłaty za ogrzewanie mogą wzrosnąć nawet o 30%! Wybierając piankę poliuretanową do ocieplania poddasza w Rzeszowie, Twoje rachunki mogą zmniejszyć się nawet o 50% w porównaniu do poprzednich kosztów. Ocieplając pianką otwartokomórkową poddasze o powierzchni 150 m2 warstwą o grubości 25 cm, w Twoim domowym budżecie pozostanie dużo więcej pieniędzy. Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową spełnia nie tylko najwyższe standardy, ale pozwala zmniejszyć rachunki nawet o kilkadziesiąt procent!

 

Ocieplanie poddasza pianką, Rzeszów – Termoizolacja natryskowa pianą poliuretanową

Opisywane poddasze można świetnie ocieplić pianką poliuretanową. Wyróżnić można obecnie dwie wersje piany PUR. Są to:

  • pianka zamkniętokomórkowa,
  • pianka otwartokomórkowa.

Pianka otwartokomórkowa ma pewną bardzo ważną zaletę – jest ona w stanie przepuszczać parę wodną. W efekcie praktycznie do zera zminimalizowane jest ryzyko występowania mostków termicznych. Gdy takowe się utworzą, istnieje zagrożenie, że budynek zostanie zagrzybiony przez gromadzącą się wilgoć. Właśnie dlatego do ociepleń poddaszy w Rzeszowie częściej używa się właśnie tego rodzaju piany. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj pianki, charakteryzuje się wysoką adhezją. Dzięki temu wytworzona masa przylega do praktycznie każdego materiału. Tworząc izolację natryskową z pianki poliuretanowej należy pamiętać, że materiał ten wchodzi w reakcję z powietrzem. Już po chwili od uwolnienia z dyszy pistoletu, dochodzi do jej szybkiego utleniania i rozprężenia. W efekcie możliwe jest bardzo szczelne wypełnienie wszelkich zakamarków. Co ważne, pianka poliuretanowa to materiał niezwykle lekki co również ma ogromne znaczenie przy ocieplaniu poddasza w Rzeszowie. 

 

Ocieplanie poddasza pianką — Rzeszów

Ocieplanie poddasza pianką PUR posiada szereg korzyści. Docenili je już mieszkańcy Rzeszowa. Jest to dobry wybór na każdą porę roku. Zimą zatrzymuje ona ciepłe powietrze w domu, latem natomiast nie pozwala, aby chłodne powietrze uciekało z budynku. Tym samym pianka zapewnia komfortowe warunki w mieszkaniu przez cały rok. Bardzo ważną zaletą ocieplania poddasza pianką jest bezpieczeństwo dla zdrowia. Pianka poliuretanowa nie wytwarza żadnych toksyn ani obcych zapachów, tym samym doskonale sprawdzi się dla alergików.

Pianka poliuretanowa jest dużo bardziej ekonomiczna od innych metod izolacji. Przy jej nakładaniu nie powstają tzw. mostki cieplne, przez które uchodzi ciepło oraz może dostawać się wilgoć. Piana PUR jest chwalona ze względu na swoją wytrzymałość. Doskonale radzi sobie z ciepłem oraz wilgocią, odznacza się również długim czasem użytkowania.

Jedną z mniej oczywistych, ale bardzo ważnych korzyści jest ochrona przed hałasem. Dźwięki z zewnątrz, takie jak bębnienie deszczu o ścianę czy inne dźwięki, będą dużo mniej uciążliwe w pomieszczeniach izolowanych pianką PUR. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług ocieplania pianką poddasza w Rzeszowie!

Firma DSH Izolacje od lat specjalizuje się w ocieplaniu domów i innych budynków. Idziemy z duchem czasu, więc stale dostosowujemy naszą ofertę do nowoczesnych rozwiązań spotykanych na rynku. Ocieplanie pianką poliuretanową PUR to rozwiązanie, które ogromnie zyskuje na popularności. Wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem optymalnego rozwiązania w zakresie izolacji z czystym sumieniem polecamy ocieplanie natryskowe. Zachęcamy do kontaktu – porozmawiamy o Twoich potrzebach, przygotujemy ofertę oraz bezpłatną wycenę. Z przyjemnością omówimy wszystkie kwestie dotyczące ocieplenia Twojego domu, budynku gospodarczego, czy przemysłowego.
Zadzwoń do nas.