Ocieplanie poddasza w Rzeszowie

 

Nie da się ukryć, że utrzymywanie ciepła w pomieszczeniach może mieć kluczowy wpływ na koszty prowadzenia domu. Jeśli w czasie zimy jest tak, że mnóstwo ciepłoty uchodzi poza budynek, to wówczas warto zastanowić się nad tym, czy aby na pewno ten obiekt jest właściwie ocieplony. Stosowany do tej pory styropian niekoniecznie będzie spełniał swoje zadanie, są też pewne ograniczenia, które nie pozwalają na zamontowanie warstwy termoizolacyjnej przy użyciu tego materiału. Dlatego popularność zyskują izolacje natryskowe.

Zainteresowało Cię ocieplanie poddasza? Rzeszów już wybrał świetną metodę!

W przypadku korzystania z ogrzewania konwekcyjnego trzeba liczyć się z tym, że ciepło krąży wewnątrz pomieszczeń. W pierwszej kolejności jednak unosi się ku górze. Jaki z tego wniosek? A no taki, że jeśli górne części budynku nie są ocieplone, to po prostu nasz system grzewczy może stać się niewydolny. Zamiast decydować się na jego wymianę, warto pomyśleć o ociepleniu górnych partii budynku. Do tego w przeszłości stosowano głównie styropian. Z biegiem lat zaczęto natomiast wykorzystywać wełnę mineralną. Na chwilę obecną jest jednak dostępne inne rozwiązanie, które okazuje się o wiele skuteczniejsze. Mowa tutaj o stosowaniu izolacji natryskowych.

Izolacje natryskowe z pianki PUR

Wspomniane poddasze można świetnie ocieplić pianką poliuretanową. Wyróżnić można obecnie dwie wersje. Są to:
● pianka zamkniętokomórkowa,
● pianka otwartokomórkowa.

Na pierwszy rzut oka różnic nie da się dostrzec. Jednak trzeba wiedzieć, że pianka otwartokomórkowa ma pewną bardzo ważną zaletę. Otóż chodzi o to, że jest ona w stanie przepuszczać parę wodną. W efekcie praktycznie do zera zminimalizowane jest ryzyko występowania mostków termicznych. Gdy takowe się utworzą, to istnieje zagrożenie, że budynek zostanie zagrzybiony. Pianka poliuretanowa to materiał niezwykle lekki co ma kluczowe znaczenie przy poddaszach. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj pianki, charakteryzuje się wysoką adhezją. Dzięki temu przylega do praktycznie każdego materiału. Tworząc izolację natryskową z pianki poliuretanowej, trzeba wiedzieć o tym, że ten materiał wchodzi w reakcję z powietrzem. Już po chwili od uwolnienia z dyszy pistoletu, dochodzi do jej szybkiego utleniania i rozprężania. W efekcie możliwe jest bardzo szczelne wypełnienie wszelkich zakamarków.

Nasza firma już od dawna zajmuje się ocieplaniem poddaszy oraz innych części budynku. Pianka poliuretanowa to materiał, który nasi klienci ostatnimi czasy wybierają najczęściej. Już dziś możesz się z nami skontaktować i umówić na termin tworzenia termoizolacji w Twoim domu w Rzeszowie!

Zadzwoń do nas