Poddasze w Rzeszowie ocieplone pianą PUR

Nie da się ukryć, że utrzymywanie ciepła w pomieszczeniach może mieć kluczowy wpływ na koszty prowadzenia domu. Jeśli w czasie zimy dochodzi do sytuacji, że mnóstwo rozgrzanego powietrza uchodzi poza budynek, to wówczas warto zastanowić się nad tym, czy aby na pewno obiekt jest właściwie ocieplony. Stosowany do tej pory styropian niekoniecznie będzie spełniał swoje zadanie. Są też pewne ograniczenia, które nie pozwalają na zamontowanie warstwy termoizolacyjnej przy użyciu tego materiału. Dlatego popularność zyskują izolacje natryskowe.

 

Rzeszów już wybrał ocieplanie natryskowe pianą PUR

W przypadku korzystania z ogrzewania konwekcyjnego trzeba liczyć się z tym, że ciepło krąży wewnątrz pomieszczeń. W pierwszej kolejności jednak unosi się ku górze. Jaki z tego wniosek? A no taki, że jeśli górne części budynku nie są ocieplone, to po prostu nasz system grzewczy może stać się niewydolny. Zamiast decydować się na jego wymianę, warto pomyśleć o ociepleniu górnych partii budynku. Do tego w przeszłości stosowano głównie styropian. Z biegiem lat zaczęto natomiast wykorzystywać wełnę mineralną. Na chwilę obecną jest jednak dostępne inne rozwiązanie, które okazuje się o wiele skuteczniejsze. Mowa tutaj o stosowaniu izolacji natryskowych pianą poliuretanową.

 

Termoizolacja natryskowa pianą poliuretanową

Opisywane poddasze można świetnie ocieplić pianką poliuretanową. Wyróżnić można obecnie dwie wersje piany PUR. Są to:

  • pianka zamkniętokomórkowa,
  • pianka otwartokomórkowa.

Pianka otwartokomórkowa ma pewną bardzo ważną zaletę – jest ona w stanie przepuszczać parę wodną. W efekcie praktycznie do zera zminimalizowane jest ryzyko występowania mostków termicznych. Gdy takowe się utworzą, istnieje zagrożenie, że budynek zostanie zagrzybiony przez gromadzącą się wilgoć. Właśnie dlatego do ociepleń poddaszy częściej używa się właśnie tego rodzaju piany. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj pianki, charakteryzuje się wysoką adhezją. Dzięki temu wytworzona masa przylega do praktycznie każdego materiału. Tworząc izolację natryskową z pianki poliuretanowej należy pamiętać, że materiał ten wchodzi w reakcję z powietrzem. Już po chwili od uwolnienia z dyszy pistoletu, dochodzi do jej szybkiego utleniania i rozprężenia. W efekcie możliwe jest bardzo szczelne wypełnienie wszelkich zakamarków. Co ważne, pianka poliuretanowa to materiał niezwykle lekki co również ma ogromne znaczenie przy poddaszach. 

Firma DSH Izolacje od lat specjalizuje się w ocieplaniu domów i innych budynków. Idziemy z duchem czasu, więc stale dostosowujemy naszą ofertę do nowoczesnych rozwiązań spotykanych na rynku. Ocieplanie pianką poliuretanową PUR to rozwiązanie, które ogromnie zyskuje na popularności. Wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem optymalnego rozwiązania w zakresie izolacji z czystym sumieniem polecamy ocieplanie natryskowe. Zachęcamy do kontaktu – porozmawiamy o Twoich potrzebach, przygotujemy ofertę oraz bezpłatną wycenę. Z przyjemnością omówimy wszystkie kwestie dotyczące ocieplenia Twojego domu, budynku gospodarczego, czy przemysłowego.

Zadzwoń do nas.