Ocieplanie poddasza w Krakowie

Wiele osób podczas termoizolacji swojej nieruchomości skupia się przede wszystkim na podłogach oraz piwnicach. Aby jednak mieszkać oszczędniej, warto zadbać również o ocieplenie górnych partii budynku. Dlaczego? Ponieważ (co wynika z praw fizyki) ciepłe powietrze zawsze ucieka do góry. A niewystarczająco ocieplona „góra” domu to najczęstszy powód uciekania ciepła na zewnątrz. Dlatego poddasze w domach jedno- i wielorodzinnych powinno być ocieplone materiałem, który wyśmienicie poradzi sobie z zatrzymywaniem ciepła, np. zyskującą na popularności pianą poliuretanową nazywaną też pianą PUR.

 

Poddasze ocieplone pianką PUR

Jednym z dwóch najważniejszych czynników, na które powinno się zwrócić uwagę podczas planowania termoizolacji poddasza jest gwarancja energooszczędności. Piana PUR otwartokomórkowa (która najczęściej używana jest do ocieplenia poddaszy) gwarantuje nie tylko niższe rachunki zimą, ale również wieloletnią wytrzymałość. Kraków to miasto, w którym w ostatnim czasie zauważyliśmy znaczny wzrost zainteresowania termoizolacjami natryskowymi m.in. właśnie poddaszy domów mieszkalnych.

 

Czy opłaca się ocieplić poddasze pianą PUR?

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na ocieplenie poddasza swojego domu izolacją natryskową? Przede wszystkim dlatego, że bardzo często jest to metoda o najbardziej optymalnym wyniku porównania stosunku jakości do ceny. W wielu przypadkach kształt dachu wymusza praco i czasochłonnego docinania wełny. Czasami już po wykonaniu ocieplenia okazuje się, że przerosło to cierpliwość monterów, a właściciel domu pomiędzy elementami odkrywa znaczne przerwy. Problem ten nie występuje podczas ocieplenia metodą natryskową, podczas której piana PUR dociera w każdy zakątek konstrukcji. To sprawia, że termoizolacja poddasza średniego domu jednorodzinnego możliwa jest w zaledwie jeden-dwa dni robocze. To znacznie krótszy czas niż ten potrzeby do ocieplenia innymi metodami. Sprawia to, że już na etapie kalkulacji kosztów można dostrzec sporo korzyści płynących z wyboru izolacji natryskowych pianą PUR.

Firma DSH Izolacje od lat specjalizuje się w ocieplaniu domów i innych budynków. Idziemy z duchem czasu, więc stale dostosowujemy naszą ofertę do nowoczesnych rozwiązań spotykanych na rynku. Ocieplanie pianką poliuretanową PUR to rozwiązanie, które ogromnie zyskuje na popularności. Wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem optymalnego rozwiązania w zakresie izolacji z czystym sumieniem polecamy ocieplanie natryskowe. Zachęcamy do kontaktu – porozmawiamy o Twoich potrzebach, przygotujemy ofertę oraz bezpłatną wycenę. Z przyjemnością omówimy wszystkie kwestie dotyczące ocieplenia Twojego domu, budynku gospodarczego, czy przemysłowego.

Zadzwoń do nas.