Ocieplanie poddasza w Krakowie




Izolacje termiczne w domach

Większość z nas korzysta w swoich domach z ogrzewania konwekcyjnego. Oznacza to, że na skutek podnoszenia temperatury grzejnika zaczyna podgrzewać się powietrze w pomieszczeniu. Zgodnie z prawami fizyki, ciepłe powietrze unosi się ku górze. Jaki z tego wniosek? Warto zadbać o ocieplenie górnych partii budynku, aby można było mieszkać oszczędniej. Poddasze w domach jedno- i wielorodzinnych powinno być ocieplone takim materiałem, który wyśmienicie poradzi sobie z zatrzymywaniem ciepła. Obecnie istnieje wiele takich izolacji, jednak pianka poliuretanowa ciągle wysuwa się na pierwszy plan.

Izolacje natryskowe na poddaszu

Poddasze budynku to wbrew pozorom niezwykle ważny element z punktu widzenia termoizolacji. Budując dom, często skupiamy się na ociepleniu ścian oraz izolacji fundamentów. Natomiast kwestie dotyczące ocieplania poddasza są z reguły pomijane. Z czasem możemy przekonać się sami, jak dużo daje właściwa izolacja tej części budynku.
Jeśli chodzi o ocieplanie poddasza, Kraków to świetny przykład miasta, gdzie tego typu usługi stają się coraz bardziej popularne. Ostatnimi czasy bardzo często wykorzystywana jest w tym celu pianka poliuretanowa. Materiał ten idealnie przylega do najróżniejszych powierzchni. W związku z tym nie ma obaw o to, że dojdzie do rozwarstwienia czy rozszczelnienia warstwy termoizolacyjnej. Pianka PUR jest materiałem przejawiającym wysoką adhezję. Oznacza to, że może ona przylegać równie dobrze do tynków, jak i surowych ścian czy też drewna.

Jaki rodzaj pianki wybrać?

Wyróżnia się dwa rodzaje pianki poliuretanowej: zamkniętokomórkową oraz otwartokomórkową. Ta pierwsza lepiej zatrzymuje ciepło, ale to ta druga na poddaszu sprawdzi się lepiej. Dlaczego? Otóż chodzi o jej zdolność do przepuszczania pary wodnej. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko występowania mostków termicznych, a co za tym idzie – pojawienia się w budynku wilgoci. Każdy rodzaj pianki poliuretanowej wyróżnia się też niezwykle małą wagą. Oznacza to, że można zastosować ten materiał również w lekkich konstrukcjach takich jak domy szkieletowe czy też modułowe.

Ocieplanie poddasza – Kraków

Nasza firma bardzo często wykonuje termoizolacje na poddaszach. Możemy więc powiedzieć, że posiadamy bogate doświadczenie w tej kwestii. Z pewnością jest to jeden z powodów, dlaczego tak często zgłaszają się do nas kolejni klienci. Zapraszamy do kontaktu już dziś – umówimy się na najbliższy wolny termin, by szybko i profesjonalnie ocieplić Twoje poddasze.

Zadzwoń do nas