Ocieplanie pianką PUR w Krakowie

Myślisz o ociepleniu swojego domu, ale nie masz pojęcia, jaki materiał wybrać? Wciąż rozważasz ocieplanie styropianem czy wełną mineralną? Musisz wiedzieć, że są już dostępne inne tworzywa, które mogą okazać się o wiele lepsze. Może być to piana PUR, a to właśnie Kraków jest przykładem miasta, w którym często słyszy się o stosowaniu tego materiału do tworzenia warstw termoizolacyjnych. Poniżej przedstawiamy kilka technicznych szczegółów na temat tego materiału i samych izolacji natryskowych.

 

Kraków zaufał pianie PUR

Do tej pory absolutnym standardem było to, że do tworzenia warstw termoizolacyjnych wykorzystywano styropian. Z biegiem czasu zaczęto jednak używać także innych materiałów. Nastała era wełny mineralnej. Jednak dopiero prawdziwym przełomem w branży budowlanej było pojawienie się pianki poliuretanowej. Początkowo ten materiał nie był w ogóle kojarzony z ocieplaniem. Potencjał dostrzeżono wiele lat po rozpoczęciu jej produkcji. Zarówno styropian, jak i wełna mineralna wymagają poświęcenia wielu godzin na dopasowywanie poszczególnych elementów materiału do, czasami bardzo mocno, skomplikowanych konstrukcji. Wymaga to czasu, cierpliwości oraz dużej dokładności, której często brakuje monterom. Problem ten nie występuje natomiast przy tworzeniu termoizolacji natryskowej. Piana PUR w sprężonej formie dociera we wszystkie zakamarki konstrukcji, a po wejściu w reakcję chemiczną z tlenem tworzy jednorodną powłokę, która posiada wysokie właściwości izolacyjne.

 

Gdzie sprawdza się piana poliuretanowa?

Obecnie nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania pianki poliuretanowej w najróżniejszych wersjach budynków. Nawet w starszych, drewnianych domach można przeprowadzić ocieplanie pianką PUR. Kraków jest idealnym przykładem miasta, gdzie często słyszy się o podobnych praktykach. Miejscem, gdzie najczęściej stosuje się piankę PUR jest poddasze. Przylega jednakowo do cegieł, pustaków, tynków czy drewna. Z użyciem tego materiału można ocieplać również dachy od ich wewnętrznej strony. Dużą zaletą jest też to, że świetnie zatrzymuje ona ciepło z zewnątrz. Oznacza to, że zastosowanie pianki na poddaszu sprawi, że w czasie lata powietrze wewnątrz pomieszczeń nie będzie nadmiernie nagrzane. Sam proces ocieplania przebiega bardzo sprawnie. Nasi pracownicy mają za sobą wiele wykonanych termoizolacji więc decydując się na współpracę z nami, możesz mieć pewność, że usługa ocieplania będzie wykonana profesjonalnie.

Firma DSH Izolacje od lat specjalizuje się w ocieplaniu domów i innych budynków. Idziemy z duchem czasu, więc stale dostosowujemy naszą ofertę do nowoczesnych rozwiązań spotykanych na rynku. Ocieplanie pianką poliuretanową PUR to rozwiązanie, które ogromnie zyskuje na popularności. Wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem optymalnego rozwiązania w zakresie izolacji z czystym sumieniem polecamy ocieplanie natryskowe. Zachęcamy do kontaktu – porozmawiamy o Twoich potrzebach, przygotujemy ofertę oraz bezpłatną wycenę. Z przyjemnością omówimy wszystkie kwestie dotyczące ocieplenia Twojego domu, budynku gospodarczego, czy przemysłowego.

Zadzwoń do nas.