Ocieplanie pianką PUR w Krakowie

 

Myślisz o ociepleniu swojego domu, ale nie masz pojęcia, jaki materiał wybrać? Wciąż rozważasz ocieplanie styropianem czy wełną mineralną? Musisz wiedzieć, że są już dostępne inne tworzywa, które mogą okazać się o wiele lepsze. Może być to piana PUR, Kraków jest przykładem miasta, gdzie często się słyszy o stosowaniu tego materiału do tworzenia warstw termoizolacyjnych. Poniżej można znaleźć trochę technicznych szczegółów na temat tego materiału i samych izolacji natryskowych. 

 

Chcesz przeprowadzić ocieplanie pianką? Kraków też zaufał temu materiałowi!

 

Do tej pory absolutnym standardem było to, że do tworzenia warstw termoizolacyjnych wykorzystywano styropian. Z biegiem czasu zaczęto jednak używać także innych materiałów. Nastała era wełny mineralnej. Jednak dopiero prawdziwym przełomem w branży budowlanej było pojawienie się pianki poliuretanowej. Początkowo ten materiał nie był w ogóle kojarzony z ocieplaniem. Potencjał dostrzeżono wiele lat po rozpoczęciu jej produkcji. Obecnie wyróżnić można dwa jej rodzaje. Są to pianki:

  • otwartokomórkowe,
  • zamkniętokomórkowe. 

Trzeba wiedzieć, że pianka o komórkach zamkniętych lepiej zatrzymuje ciepło. Jednak otwartokomórkowa ma inną bardzo ważną zaletę. Otóż jest ona w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną. W efekcie praktycznie do zera minimalizuje się ryzyko występowania mostków termicznych, od których zaczyna się problem wilgoci w mieszkaniach. 

 

Jakie budynki można ocieplić pianką? 

 

Obecnie nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania pianki poliuretanowej w najróżniejszych wersjach budynków. Nawet w starszych, drewnianych domach można przeprowadzić ocieplanie pianką PUR. Kraków jest idealnym przykładem miasta, gdzie często słyszy się o podobnych praktykach. Miejscem, gdzie najczęściej stosuje się piankę PUR, będzie poddasze. Przylega jednakowo do cegieł, pustaków, tynków czy drewna. Z użyciem tego materiału można ocieplać również dachy od ich wewnętrznej strony. Dużą zaletą jest też to, że świetnie zatrzymuje ona ciepło z zewnątrz. Oznacza to, że zastosowanie pianki na poddaszu sprawi, że w czasie lata powietrze wewnątrz pomieszczeń tam się znajdujących nie będzie nadmiernie nagrzane. Sam proces ocieplania przebiega bardzo sprawnie. Nasi pracownicy mają za sobą już wiele wykonanych termoizolacji i decydując się na współpracę z nami, możesz mieć pewność, że usługa ocieplania będzie wykonana profesjonalnie. 

Zadzwoń do nas