Izolacja pianą poliuretanową w Rzeszowie

Ocieplanie i izolacje pianką poliuretanową (PUR) w Rzeszowie

Przy ocieplaniu domu bardzo istotne jest, aby wybrany materiał gwarantował stabilność energetyczną na wiele lat. Najlepszym wyborem do ocieplania jest pianka poliuretanowa, która spełnia ten wymóg w 100%. Warto więc, abyś przy ocieplaniu budynku wybrał właśnie ten materiał. Nasza firma działająca w Rzeszowie pomoże Ci jak najskuteczniej to wykonać.

Izolacje natryskowe na budynkach

Każdy kto zdecydował się na budowę swojego wymarzonego domu, staje w końcu przed wyzwaniem, jakim jest jego ocieplenie. Z reguły bywa tak, że na ocieplanie decydujemy się już na wczesnym etapie budowy. Wówczas do termoizolacji wykorzystuje się głównie styropian. Umieszcza się go zarówno na ścianach, jak i wewnątrz posadzek. Może się jednak okazać, że ocieplenie styropianem było niewystarczające. Wówczas warto poważniej zainteresować się możliwościami jakie daje izolacja natryskowa. Rzeszów to miasto, gdzie jako DSH Izolacje często wykonujemy termoizolację z wykorzystaniem urządzeń natryskowych.

Izolacja natryskowa — Rzeszów

Izolacja pianką PUR posiada wiele zalet. Jedną z nich jest odporność na temperatury. Dzięki temu izolacja natryskowa będzie skuteczna zarówno latem, jak i zimą, co przy naszym klimacie ma bardzo duże znaczenie. Ponadto pianka poliuretanowa (Rzeszów) jest bezpieczna dla zdrowia. Jest to szczególnie ważne dla alergików, gdyż piana PUR (Rzeszów) nie wydziela żadnych nieprzyjemnych zapachów oraz jest niepyląca.

Ocieplenie pianką Pur— Rzeszów

Ocieplenie pianką PUR w Rzeszowie jest dużo bardziej ekonomiczne niż inne metody. Przylega ona dokładnie do ściany i nie tworzy dziur, przez którą mogłoby wydostawać się ciepło lub dostawać wilgoć. Dzięki temu Twoje rachunki za ogrzewanie będą niższe i nie nadwyrężysz zbytnio domowego budżetu.

Przed nałożeniem pianki poliuretanowej bardzo ważne jest, aby sprawdzić wilgotność ścian. Jeżeli jest ona wyższa niż 12%, powinno się ją osuszyć przed dalszą pracą. Należy też pamiętać, aby piana była dobrze nałożona w okolicach stolarki okiennej. Po zaschnięciu bowiem bardzo ciężko ją usunąć.

Czytaj więcej

Izolacje natryskowe — Rzeszów

Pianka poliuretanowa jest niezwykle wytrzymała. Taka izolacja natryskowa jest odporna na ciepło, wilgotność, bardzo długo utrzymuje swoje właściwości. Ponadto gryzonie “nie lubią” tego materiału, możesz więc być pewien, że izolacja natryskowa (Rzeszów) nie zostanie naruszona. Inną zaletą pianki PUR jest również izolacja akustyczna. Dźwięki takie jak bębnienie deszczu o dach nie będą już więcej uciążliwe.

Izolacje natryskowe, Rzeszów – Jaką pianę PUR wybrać?

Podczas wykonywania termoizolacji natryskowej wykorzystuje się piankę o strukturze otwartokomórkowej lub zamkniętokomórkowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ociepleniu pianką poliuretanową w Rzeszowie, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. Wykonujemy izolacje natryskowe z pianki zarówno na posadzkach, czy ścianach jak i na wewnętrznych stronach dachów.

Ocieplenia pianką poliuretanową — Rzeszów

Pianka PUR przejawia wysoki współczynnik adhezji. Oznacza to, że doskonale przylega do najróżniejszych powierzchni. Nasza firma do ocieplania pianką w Rzeszowie i okolicach wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu cały proces przebiega szybko i bez żadnych komplikacji.

Ocieplanie pianką — Rzeszów

Pianka PUR posiada szerokie zastosowania. Można nią ocieplać zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne, a także fundamenty oraz poddasze. Jest prosta w montażu, nie trzeba jej docinać, jak ma to miejsce w przypadku styropianu. Wybierając naszą firmę z Rzeszowa, możesz być pewien, że izolacja natryskowa (Rzeszów) przebiegnie szybko i sprawnie.

Ocieplanie pianą PUR w praktyce

Do nałożenia warstwy termoizolacji wykorzystuje się urządzenia zwane agregatami. Pianka poliuretanowa używana do ocieplania nie jest przywożona jako gotowy produkt na miejsce pracy. Powstaje ona z dwóch składników, których łączenie odbywa się bezpośrednio przed samą aplikacją pianki dzięki wspomnianym agregatom. Przy użyciu specjalnych pistoletów warstwa sprężonej piany PUR nakładana jest na powierzchnię, a już po kilku sekundach (po wejściu w reakcję z tlenem) wielokrotnie zwiększa swoją objętość tworząc jednorodną powierzchnię o doskonałych wynikach szczelności izolacyjnej.

Firma DSH Izolacje od lat specjalizuje się w ocieplaniu domów i innych budynków. Idziemy z duchem czasu, więc stale dostosowujemy naszą ofertę do nowoczesnych rozwiązań spotykanych na rynku. Ocieplanie pianką poliuretanową PUR (Rzeszów) to rozwiązanie, które ogromnie zyskuje na popularności. Wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem optymalnego rozwiązania w zakresie izolacji z czystym sumieniem polecamy ocieplanie natryskowe. Zachęcamy do kontaktu – porozmawiamy o Twoich potrzebach, przygotujemy ofertę oraz bezpłatną wycenę. Z przyjemnością omówimy wszystkie kwestie dotyczące ocieplenia Twojego domu, budynku gospodarczego, czy przemysłowego.

Zadzwoń do nas.