Ocieplanie budynków w Rzeszowie

Oczywistym jest, że dzięki właściwemu ociepleniu domu można bardzo dużo zyskać. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestie dotyczące ogrzewania, a co za tym idzie o temperatury utrzymujące się w pomieszczeniach. Jeśli dom nie posiada odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej – rachunki za ogrzewanie nigdy nie zejdą do zadowalającego nas poziomu. Dlaczego? Ponieważ sporo ciepła uchodzi w takim wypadku poza budynek. Nie każdy wie, że możliwe jest efektywne docieplenie nieruchomości nawet wiele lat po ich wybudowaniu.

 

Ocieplenie domów pianką PUR

W Polsce zdecydowanie najpopularniejszym sposobem wykonywania ociepleń jest ten z wykorzystaniem dobrze znanego wszystkim styropianu. Ten materiał śmiało można zaliczyć do najbardziej rozpoznawalnych materiałów do tworzenia termoizolacji. Z biegiem czasu do ocieplania domów zaczęto jednak stosować inne metody i materiały izolacyjne. Dużym uznaniem wśród osób zainteresowanych tą tematyką cieszy się między ogrzewanie pianką poliuretanową, nazywaną w skrócie pianą PUR. Rzeszów jest jednym z miast, w których ocieplanie natryskowe staje się coraz bardziej popularne.

Do ociepleń budynków metodą natryskową wykorzystuje się obecnie dwa rodzaje pianki. Są to:

  • pianka zamkniętokomórkowa,
  • pianka otwartokomórkowa.

Piana zamkniętokomórkowa cieszy się w tym momencie większym uznaniem z racji tego, że posiada lepsze właściwości izolacyjne – mówiąc najprościej przepuszcza mniej ciepła. Nie oznacza to jednak, że zastosowanie piany otwartokomórkowej jest nieopłacalne. Posiada ona bowiem jedną bardzo charakterystyczną cechę – jest w stanie przepuszczać parę wodną. I to właśnie ta właściwość sprawia, że wykorzystanie jej do termoizolacji jest również bardzo powszechne. Eliminuje to bowiem niemal do zera ryzyko wystąpienia tak zwanych mostków termicznych, czyli miejsc przez które w naszych domach pojawia się wilgoć.

 

Ocieplanie budynków — Rzeszów

Ocieplanie domu pianką poliuretanową ma wiele zalet. Materiał jest lekki, cechuje go paroprzepuszczalność, świetne uszczelnienie oraz łatwość montażu. Jest to bardzo szybka i łatwa metoda, które odbywa się w sposób natryskowy. Tym sposobem w kilka godzin powstaje bariera izolacyjna Twojego domu (dziennie nawet 300 m2).

Ocieplanie domu pianką PUR sprawdzi się wszędzie tam, gdzie stosuje się styropian lub wełnę. Można nią ocieplać mury zewnętrzne, a także fundamenty oraz dach. W razie konieczności pianką poliuretanową można również izolować ściany od wewnątrz. Kolejną zaletą ocieplania domów pianką jest zastosowanie tej izolacji na każdym możliwym kształcie. Zdarza się, że w domu występują powierzchnie nieregularne, np. na strychu. Pianka PUR sprawdzi się tutaj doskonale, nie trzeba bowiem wycinać nieregularnych kształtów.

Pianka poliuretanowa jest bardzo trwałym materiałem, warto więc w niego zainwestować, jeżeli w bliższej perspektywie chcesz uniknąć ponownej izolacji. Ocieplania budynków wykonane pianką PUR to gwarancja na długie lata, że opłaty za ogrzewanie nie będą aż tak dawały Ci się we znaki, jak w przypadku ocieplania wełną lub styropianem.

 

Ocieplanie domów — Rzeszów

Jednym z większych atutów ocieplania budynków pianką poliuretanową jest fakt, że doskonale wypełnia nawet najmniejsze szczeliny, dzięki czemu możesz być pewien, że ciepło nie ucieknie tak łatwo z Twojego domu. Można ją również zastosować w szerokim zakresie temperatur, co w naszym klimacie ma bardzo duże znaczenie. Pianka PUR zapewnia także izolację akustyczną. Materiał ten nie wchodzi w reakcje z innymi materiałami budowlanymi, jego zaletą jest również paroprzepuszczalność. Pianka PUR jest materiałem niepylącym i bezpiecznym dla zdrowia, z tego powodu jest świetnym rozwiązaniem dla alergików.

 

Dlaczego warto ocieplić dom pianą poliuretanową PUR?

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową to rozwiązanie, które można zastosować w praktycznie każdym budynku. Pianka świetnie przylega do najróżniejszych materiałów. Z powodzeniem można zastosować ją również w lekkich konstrukcjach, takich jak domki szkieletowe. Trzeba też wspomnieć o tym, że pianka PUR jest niezwykle lekka, co sprawia, że nie obciąża ona konstrukcji całego budynku przy ocieplaniu domów w Rzeszowie.

Ponadto pianka poliuretanowa jest niezwykle odporna na pleśń oraz grzyby. Warto również wspomnieć, że za tym tworzywem nie przepadają szczury i inne gryzonie. Możesz więc być pewien, że nie zniszczą one izolacji wykonanej pianką poliuretanową.

 

Firma DSH Izolacje od lat specjalizuje się w ocieplaniu domów i innych budynków. Idziemy z duchem czasu, więc stale dostosowujemy naszą ofertę do nowoczesnych rozwiązań spotykanych na rynku. Ocieplanie pianką poliuretanową PUR to rozwiązanie, które ogromnie zyskuje na popularności. Wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem optymalnego rozwiązania w zakresie izolacji z czystym sumieniem polecamy ocieplanie natryskowe. Zachęcamy do kontaktu – porozmawiamy o Twoich potrzebach, przygotujemy ofertę oraz bezpłatną wycenę. Z przyjemnością omówimy wszystkie kwestie dotyczące ocieplenia Twojego domu, budynku gospodarczego, czy przemysłowego.
Zadzwoń do nas.