Ocieplanie budynków w Rzeszowie

 

Trzeba przyznać, że dzięki właściwemu ociepleniu domów można bardzo dużo zyskać. Przede wszystkim chodzi o kwestie dotyczące ogrzewania. Jeśli dom nie posiada dobrej warstwy termoizolacyjnej, to nie należy oczekiwać, że będziemy płacić niskie rachunki za ocieplenie. Sporo ciepła w takim wypadku uchodzi poza budynek. Możliwe jest jednak efektywne docieplenie nieruchomości nawet wiele lat po ich wybudowaniu.

Ocieplanie domów pianką

Do tej pory absolutnym standardem było to, że domy ocieplano przy użyciu styropianu. Ten materiał śmiało można zaliczyć do najbardziej popularnych, używanych do tworzenia termoizolacji. Z biegiem czasu zaczęto jednak stosować do tego celu także inne metody. Dużym uznaniem darzy się między innymi ogrzewanie pianką. Jeśli chodzi o kwestię, jaką jest ocieplanie budynków, Rzeszów można zaliczyć do miast, w których szczególnie często słyszy się o stosowaniu tego tworzywa. Do ocieplania obecnie wykorzystuje się dwa rodzaje pianki. Są to:
● pianka zamkniętokomórkowa,
● pianka otwartokomórkowa.

Bardzo łatwo domyślić się można, że większym uznaniem darzona jest pianka zamkniętokomórkowa z racji tego, że przepuszcza ona mniej ciepła. Jednak czy, aby na pewno? Faktycznie ten rodzaj ma większą zdolność zatrzymywania ciepła. Jednak trzeba wziąć pod uwagę pewną ciekawą cechę pianki otwartokomórkowej. Mianowicie jest ona w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną. To właśnie ta cecha sprawia, że wykorzystuje się ją do ocieplania. Dzięki wspomnianej cesze można sprawić, że praktycznie do zera zostanie wyeliminowane ryzyko występowania mostków termicznych. To one są główną przyczyną powstawania wilgoci w naszych domach.

Dlaczego warto wybrać tę metodę?

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową to rozwiązanie, które można zastosować w praktycznie każdych budynkach. Pianka świetnie przylega do najróżniejszych materiałów. Z powodzeniem można zastosować ją również w lekkich konstrukcjach, takich jak domki szkieletowe. Trzeba też wspomnieć o tym, że pianka PUR jest niezwykle lekka, co sprawia, że nie obciąża ona konstrukcji całego budynku.

Nasza firma od lat specjalizuje się w ocieplaniu domów i innych budynków. Idziemy z duchem czasu, więc stale dostosowujemy naszą pracę do nowoczesnych standardów. Ocieplanie pianką poliuretanową to rozwiązanie, które mocno się docenia. Trzeba więc poważnie brać pod uwagę takie opcje. Zachęcamy do kontaktu i omówienia wszelkich szczegółów odnośnie prac w Twoim domu, budynku gospodarczym czy przemysłowym. Z całą pewnością dojdziemy do porozumienia w każdej kwestii!

Zadzwoń do nas